Logo MSP Invest
O NAS

MSP Invest Team – wiedza, doświadczenie, skuteczność

Specjaliści od finansowania inwestycji przedsiębiorstw

Firma MSP Invest powstała w 2008 roku i od samego początku skupia swą działalność na rynku biznesowych usług doradczych, dedykowanych małym i średnim przedsiębiorstwom. Pomagamy naszym Klientom w ustaleniu optymalnego montażu finansowego planowanej inwestycji, a następnie skutecznie pozyskujemy środki z niekomercyjnych źródeł finansowania.

Chcąc wyróżnić się w branży i osiągnąć przewagę konkurencyjną podjęliśmy decyzję o wąskiej specjalizacji ofertowej. Domeną naszego działania jest doradztwo w zakresie pozyskiwania środków publicznych, w postaci dotacji unijnych, pożyczek unijnych oraz zwolnień podatkowych w ramach Specjalnych Stref Ekonomicznych. Są to najtańsze źródła współfinansowania procesów inwestycyjnych przedsiębiorstw, takich jak budowa hali produkcyjnej, zakup maszyn czy realizacja projektów badawczo-rozwojowych. Celowo zrezygnowaliśmy z obsługi projektów szkoleniowych i konkursów dla jednostek samorządu terytorialnego, gdyż pozwoliło to uzyskać wyjątkową jakość usług i w bezpośredni sposób przekłada się na skuteczność naszych działań.

Dzięki przyjętej strategii, MSP Invest zyskała status specjalistycznej firmy zajmującej się tylko i wyłącznie doradztwem w zakresie finansowania projektów rozwojowych przedsiębiorstw. Nasz zespół doradców łącznie pozyskał finansowanie dla ponad 350 różnych projektów inwestycyjnych, o wartości przekraczającej 0,6 mld zł.

Wieloletnie doświadczenie zdobyte przy realizacji projektów dla Klientów z różnych sektorów przemysłu, pozwoliło nam na wypracowanie bardzo skutecznych procedur współpracy. Wiemy, że kluczem do sukcesu jest dokładne poznanie działalności i potrzeb Klienta. Mając bogate doświadczenie oraz szeroką wiedzę na temat niekomercyjnych źródłach finansowania, jesteśmy w stanie przygotować optymalny montaż finansowy inwestycji, biorąc pod uwagę nie tylko jej koszt, ale także czas.

Najważniejsze zalety współpracy z MSP Invest to:

  • efektywna współpraca na każdym etapie przygotowywania i wdrażania projektu
  • wysoka skuteczność działań zakończona pozytywną oceną wniosków
  • eliminacja błędów formalnych oraz decyzji mających niekorzystne skutki w trakcie i po realizacji projektów.

Obecnie, najpopularniejszym źródłem są dotacje unijne. Na tym polu mamy największe doświadczenie, bo z powodzeniem pozyskujemy dotacje od kilkunastu lat. Należy jednak pamiętać, że nie każdy projekt nadaje się do tego, aby został zgłoszony do konkursu dotacyjnego. Przeważnie brak cech innowacyjności dyskwalifikuje inwestycję z możliwości uzyskania dotacji. W takim przypadku z pomocą mogą przyjść pożyczki unijne. Jest to ciekawa forma współfinansowania inwestycji przedsiębiorstw, gdyż jest tańsza od finansowania komercyjnego. Ponadto wymagania projektowe są niższe niż w przypadku dotacji.

Innym sposobem na to, aby przedsiębiorstwo uzyskało korzyść w związku z realizowanym zadaniem inwestycyjnym jest zgłoszenie projektu do jednej ze Specjalnych Stref Ekonomicznych. Pomagamy przedsiębiorcom przy uzyskaniu zwrotu nawet do 70% wartości nakładów inwestycyjnych. Uproszczone procedury oraz elastyczne wytyczne powodują, że nasi Klienci coraz częściej wybierają ten rodzaj wsparcia. Nasze wysokie kompetencje i jakość przygotowywanej dokumentacji doceniło kierownictwo Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przyznając nam pierwszy w województwie Certyfikat Ambasadora Polskiej Strefy Inwestycji.

Wspieramy Twój rozwój. Zapraszamy do kontaktu!

Porozmawiaj z doradcą
Toruński Park Technologiczny
Budynek A
ul. Włocławska 167
87-100 Toruń
Pełny kontakt